Tak, budowę domu szkieletowego można prowadzić o każdej porze roku. Są to domy budowane i użytkowane w trudnych warunkach atmosferycznych, np. w Skandynawii czy w Kanadzie. Warto mieć jednak na uwadze to, że w przypadku rodzimych warunków, fundamenty należy zalewać przed zimą.
W konstrukcjach szkieletowych jako poszycia używa się płyt kartonowo-gipsowych, które wykorzystywane są także jako zabezpieczenie elementów szkieletu przed możliwymi źródłami ognia wewnątrz budynku. Poprzez takie działania rozwój ognia w pierwszej fazie pożaru nie różni się od warunków, jakie panują w budynku murowanym.
Na rodzimym rynku budowlanym króluje opinia, że konstrukcje drewniane są łatwopalne, natomiast betonowym przypisuje się wieczność. Jest to błędne przekonanie, oparte na technikach budowlanych sprzed dekad.
Prędkość spalania drewna zależy od następujących czynników:
1. temperatury zewnętrznej;
2. wilgotności drewna;
3. gęstości drewna;
4. pęknięć, sęków i szczelin;
5. naprężeń zginających, powodujących odpadanie dolnych warstw zginanych;
6. klejenia warstwowego.
Obecnie, przy takim wysuszeniu drewna i przygotowaniu go pod budowę odporność ogniowa jest wysoka. Drewno konstrukcyjne używane przez AMIGODOM jest suszone komorowo (wilgotność do 16-18%), fazowane i strugane czterostronnie oraz impregnowane preparatem głęboko penetrującym.
Czas realizacji jest zależny od projektu. Nie przekracza jednak 100 dni.
Jest to dom posadowiony na takim samym fundamencie, jak konstrukcja murowana. Jakość i staranność podejmowanych przez AMIGODOM prac pozwala na to, by realizowany projekt był konstrukcją stabilną, której ciężar jest znacznie mniejszy od budynku murowanego o podobnym metrażu, Podobne obciążenie dotyczy również ścian, które są lżejsze i w mniejszym stopniu ulegają deformacjom.
Dom szkieletowy nie musi być obłożony sidingiem czy też szalówką drewnianą. Może być wykończony tynkiem albo obmurowany cegłą klinkierową, tak jak w przypadku domu zbudowanego w technologii murowanej.
Zdecydowanie tak. Pod tym względem konstrukcje szkieletowe nie odbiegają w niczym od konstrukcji drewnianych. W domach szkieletowych można mieszkać niezależnie od warunków atmosferycznych. Są to konstrukcje stabilne i wytrzymałe. Przez cały rok można cieszyć się ekologicznym budynkiem, zbudowanym w technologii przyjaznej środowisku naturalnemu.
Drewno używane przez AMIGODOM jest suszone komorowo (wilgotność do 16-18%), fazowane i strugane czterostronnie oraz impregnowane preparatem głęboko penetrującym.
Tak. Ma to silny związek chociażby z użyciem takich samych fundamentów jak w przypadku domu murowanego przy jednocześnie lżejszej konstrukcji – zapewniającej stabilność całego budynku i mniejszy ciężar właściwy całej budowli.