Zalety domu szkieletowego

W związku z tym, że drewno jest surowcem naturalnym, to wyróżnia się wyjątkowo korzystnym mikroklimatem, jakże pozytywnie wpływającym na zdrowie i samopoczucie człowieka.

 

 

W początkowych latach budownictwo szkieletowe w Polsce traktowano dosyć nieufnie. Jednak szybko zyskało zwolenników, a inwestorzy zaczęli doceniać szereg zalet tego typu konstrukcji.

 

Szybka budowa

Budowa domu murowanego trwa zdecydowanie dłużej niż budowa domu o konstrukcji szkieletowej, która oczywiście w zależności od projektu wynosi około 100 dni – czyli zdecydowanie krócej niż tradycyjna budowa.

Budowa niezależnie od pory roku

Budowę domu szkieletowego można prowadzić o każdej porze roku. Są to domy wykorzystywane w trudnych warunkach atmosferycznych, np. w Skandynawii czy w Kanadzie. Warto jednak zalewać fundamenty przed zimą.

Ekonomiczna inwestycja

Kalkulacja kosztów budowy może być niższa niż budowa domu murowanego o tej samej powierzchni. Posiada to ścisły związek z czasem budowy. Ekipa budowlana jest na budowie przeważnie przez okres około 100 dni.

Lekka konstrukcja

Pomimo swojej stabilności konstrukcja domu jest lekka. Prefabrykowane elementy drewniane konstrukcji domu szkieletowego są lekkie, dzięki czemu przenoszone z nich do gruntu obciążenia są niewielkie z porównaniu z budową tradycyjną. Konstrukcja mniej obciąża fundamenty.

Szybkie nagrzewanie się i niewielkie straty ciepła

Im lepsza izolacja tym mniejsze straty ciepła zimą – wbrew różnym opiniom prawidłowo wykonany dom szkieletowy jest bardzo ciepły. Dodatkową zaletą jest tzw. “oddychanie ścian”, czego nie znajdziemy w konstrukcji murowanej.

Korzystny mikroklimat

Struktura drewna – naturalnego budulca zapewnia zdrowy obieg powietrza wewnątrz domu, regulując poziom wilgotności. Klimat domu posiada wpływ na samopoczucie jego mieszkańców. Wykorzystanie dobrodziejstw natury pozwala na zrównoważony rozwój, w trosce o środowisko i kolejne pokolenia.

Możliwość rozbudowy
Dodatkowym atutem budowy domu szkieletowego jest prostota jego rozbudowy. Elementy można łączyć ze sobą i nie trzeba przy tym wykonywać ciężkich robót rozbiórkowych. Można bez problemów dobudowywać kolejne elementy lub poszerzać istniejące

W zgodzie z naturą

Drewno – podstawowy element budowy domu szkieletowego jest surowcem odnawialnym. Proces budowlany i wytworzenie materiałów wywołuje niewielką emisję dwutlenku węgla do atmosfery w porównaniu z technologiami stosującymi cegły, beton lub ceramikę. Budowa domu z drewna pozwala na ty, by żyć w zgodzie z naturą i wykorzystywać potencjał bioróżnorodności i troskę o adaptację do zmian klimatu.

Budowa przez wyspecjalizowane firmy, w tym właśnie AMIGODOM

Niestety, niewielu wykonawców jest w stanie w sposób prawidłowy zrealizować inwestycję w technologii szkieletowej. Warto wybrać taką firmę, która posiada wieloletnie doświadczenie i specjalizuje się w budowie domów szkieletowych. Podwykonawcy ogólnobudowlani niekoniecznie będą się w tym przypadku sprawdzać. Konstrukcje szkieletowe wymagają dużej dokładności. W tym przypadku nie ma możliwości uzupełniania niedoróbek zaprawą. Reżim technologiczny wymaga skrupulatności i konsekwencji – co zresztą jest dewizą naszej firmy. Trzymamy się ściśle projektów.